UUENDATUD 12. mail 2020

 

 

Küpsiste kasutamise poliitika

Danske Bank Group soovib, et tema veebilehed oleksid läbipaistvad ja pakuksid teile vajalikku sisu. Selleks, et aidata meil seda teha, kasutame „küpsiseid“, st tehnoloogiaid, mis koguvad andmeid, kuidas teie ja teised külastajad meie veebisaite kasutavad ning kuidas te meie digitaalseid rakendusi kasutate. Selle poliitika eesmärk on anda selge ja läbipaistev ülevaade, kuidas me küpsiseid ja teie andmeid kasutama, et teil oleks piisavalt teadmisi, et teha valik küpsistega nõustumise või küpsistest keeldumise kohta. Samuti, mida peaksite küpsistest teadma ja kuidas saate oma andmete kasutamist vältida.

Mis on küpsised?

Küpsised on passiivsed tarkvarafailid, mis salvestatakse teie arvutisse või muudesse IT-seadmetesse ja mis koguvad andmeid. Kasutame terminit „küpsised“ laias tähenduses, see hõlmab nii päris küpsiseid kui ka veebilehitsejate ja rakenduste meetodeid, mis sarnanevad küpsistele. Küpsised ei saa levitada viiruseid ega muid kahjulikke programme. Küpsised ei salvesta kes te olete või kus elate, kuid nad võivad meile anda teavet veebilehtede kohta, mida olete oma seadmes külastanud, nt mobiiltelefonis või tahvelarvutis. Me võime seda kombineerida muu teabega, mis meil teie kohta on.

Küpsiste ülevaade ja miks me küpsiseid kasutame

Allpool on loetelu meie nelja tüüpi küpsistest koos kirjeldusega, mida nad teevad ja milleks neid kasutatakse, ning mõne näitega küpsistest, mida võime teie seadmesse salvestada, kui meie veebilehti kasutate.

Küpsiste eesmärk Kirjeldus Küpsiste näited
Vajalik Need küpsised aitavad meie kodulehel töötada aktiveerides põhifunktsioone, nagu leheküljel liikumine, keele valimine ja juurdepääs kodulehe turvalistele aladele. Veebilehed ei toimi ilma nende küpsisteta korralikult ja te ei saa neist küpsistest meie kodulehtede kasutamisel keelduda.
 • Danske Banki küpsised
 • Qbrics
Funktsionaalne Funktsionaalsed (ehk niinimetatud eelistus-) küpsised võimaldavad meie kodulehel pidada meeles teie valitud seadeid, mis mõjutavad lehe kuvamise viisi. Küpsiste ribal saate neist küpsistest keelduda.
 • Qualtrics
Statistiline Neid küpsiseid kasutame me oma veebilehe külastajate käitumise jälgimiseks koondtasemel, et mõõta meie veebisaidi toimivust ja seeläbi seda optimeerida. Nt. kuidas külastajad meie lehekülge kasutavad, mis piirkonnast nad on ja milliseid funktsioone nad kasutavad. Küpsiste ribal saate neist küpsistest keelduda.
 • Adobe Analytics
Turundus Need küpsised võimaldavad meil teid (teie seadet) tuvastada ja profileerida teie käitumist teile asjakohase sisu pakkumise eesmärgi. Samuti võrdleme teie liikumist meie saidil andmetega, mida ostame kolmandatest osapooltest pakkujatelt, et olla oma turunduses teie jaoks asjakohasem ja pakkuda lisaks meile otseturundust teistes meediumides / lehtedel. Küpsiste ribal saate neist küpsistest keelduda. Meiega kokkuleppel kasutavad meie veebilehtede kaudu oma turundusküpsiseid ka mõned kolmandad osapooled. Seda tehakse selleks, et saaksime võrrelda teie eelistusi meie kodulehel nendega, mida olete näidanud teistel veebilehtedel. Allpool olevas jaotises „Kolmanda osapoole küpsised“ näete, millised kolmanda osapoole turundusküpsised meie saidil on. Samuti on toodud lingid, millelt leiate teavet, kuidas nad teie küpsiste andmeid kasutavad.
 • Adform
 • Google
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Celebrus
 • Adobe (demdex)

 

Säilitame teie küpsiste andmeid kuni 3 aastat pärast nende viimast aktiveerimist (st alates sellest, kui te viimati meie veebilehte külastasite). Meie veebilehele kolmandate osapoolte seatud küpsiseid ei halda meie, vaid kolmandad osapooled ise. Nende küpsiste kasutamise poliitika kohta saate lugeda allpool jaotises „Kolmanda osapoole küpsised“.

Küpsiste säilitamise andmed on toodud allpool küpsiste teabes.

Nõusolek küpsiste kasutamiseks, nõusoleku muutmine, küpsistest keeldumine ja küpsiste kustutamine

Nõusolek küpsiste kasutamiseks

Kui sisenete esmakordselt mõnele meie veebilehele või laadite alla meie rakenduse, siis me seame küpsised, mis on vajalikud selleks, et võimaldada teil meie teenust kasutada – neid tuntakse kui vajalikke küpsiseid. Kui nõustute küpsistega, siis seame küpsiseid vastavalt teie tehtud valikule, et täiustada ja mõõta meie teenuse toimivust ja saata teile asjakohast turundusteavet.

Küpsistest keeldumine – veebilehitseja

Saate valida kõigist küpsistest keeldumise, välja arvatud vajalikud, valides küpsiste ribal „ainult vajalikud“. See tähendab, et seatud on ainult need küpsised, mis on vajalikud meie lehe toimimiseks ja teie küpsiste valiku meeldejätmiseks. Võite küpsistest keelduda ka klõpsates allpool küpsiste teabes lingil Muuda küpsiste seadistust.

Küpsistest keeldumine – rakendused

Meie rakenduste allalaadimisel saate küpsistest keelduda, keelates rakenduse installimisel „andmete kogumise“ kasutamise.

Küpsiste nõusoleku muutmine – veebilehitseja

Oma nõusolekut saate igal ajal muuta, kustutades kõik oma küpsised. Küpsiste kustutamise toiming oleneb kasutatavast veebilehitsejast. Selle kohta, kuidas küpsiseid veebilehitsejast kustutada, leiate alati abi aadressil www.aboutcookies.org

Ärge unustage kustutada küpsiseid kõigis veebilehitsejates, kui kasutate neist rohkem kui ühte. Kui kustutate küpsised ja seejärel külastate uuesti meie veebilehte, küsitakse teilt jälle küpsistega nõusolekut ja te saate kõigist mittevajalikest küpsistest keelduda. Seejärel võite jätkata ilma meie seatud küpsisteta, välja arvatud meie teenuste kasutamiseks vajalikud küpsised. Küpsistest keeldumiseks võite klõpsata ka allpool küpsiste teabes lingil Muuda küpsiste seadistust.

Küpsiseid saate ka täielikult vältida, keelates oma veebilehitsejas küpsiste kasutamise. Juhime siiski tähelepanu, et küpsiste kasutamise keelamine tähendab, et te ei saa meie digitaalsetesse lahendustesse sisse logida ega kasutada teisi funktsioone, mis nõuavad küpsiseid.

Nõusoleku muutmine – rakendused

Kui soovite oma rakendustes antud nõusolekut muuta, peate esmalt rakenduse desinstallima ja seejärel uue nõusolekuga uuesti installima.

Kolmanda osapoole küpsised meie lehel

Kui külastate meie veebilehte ja olete küpsistega nõustunud, kuuluvad mõned teie seadmetes lubatud turundusküpsised kolmandatele osapooltele. Kolmandad osapooled aitavad Danske Bankil edastada asjakohast turundusteavet, kui külastate nende kolmandate osapoolte veebilehti. Kolmandad osapooled võivad kasutada oma küpsiste kogutud andmeid ka muudel eesmärkidel kui Danske Banki otsustatud. Kui nõustute nende turundusküpsiste/-teenustega, siis kehtivad nendele küpsistele ja kogutud andmete kasutamisele kolmandate osapoolte küpsiste ja isikuandmete töötlemise tingimused. Näited kolmandatest osapooltest, kellega koostööd teeme: Facebook, Google, LinkedIn ja Twitter. Kuidas vastavad kolmandad osapooled teie andmeid kasutavad (küpsiste kasutamise poliitika) saate lugeda allpool jaotistes „Facebook, Twitter ja LinkedIn“ ning „Google'i reklaamide konversiooni jälgimine“. Jagatud vastutus tähendab, et me vastutame jätkuvalt kolmanda osapoole sellise teie andmete kasutamise eest, mis toimub meie huvides. Kuidas kolmas osapool eristab meie ja nende ühist jagatud vastutust ning nende vastutust andmete töötlemisel, näete te kolmanda osapoole kodulehel, vt allpool.

Facebook, Twitter ja LinkedIn

Danske Bank Group kasutab Twitteri, Facebooki ja LinkedIn’i uuesti sihtimise küpsiseid (ehk „piksleid“). Neid piksleid kasutatakse otseturunduse eesmärgil statistiliste analüüside tegemiseks ja profileerimiseks.

Selle valdkonna küpsised on turundusküpsised. Kui me kasutame / teie kasutate Facebooki, Twitteri ja LinkedIn’i teenuseid, siis kohaldatakse nende küpsiste kasutamise reegleid. Lisateavet nende küpsiste poliitika kohta saate lugeda siit:

Google'i reklaamide konversiooni jälgimine

Google'i konversiooni jälgimine võimaldab meil teada saada, kas Google'i otsingumootorist ostetud liiklusel on soovitud mõju.

Selle valdkonna küpsised on turundusküpsised. Kui me kasutame / teie kasutate Google‘i teenuseid, siis kohaldatakse nende küpsiste kasutamise reegleid.

Lugege Google' i küpsiste poliitikat siit.

Kuidas Danske Bank minu isikuandmeid töötleb?

Küpsiste kasutamine võib hõlmata ka isikuandmete töötlemist. Soovitame teil lugeda, kuidas me isikuandmeid töötlema ning teie õiguste kohta siin.

Pange tähele!

Kui soovite, et me teiega ühendust võtaksime, saatke meile e-kiri või küsige meilt brošüüri või muud sarnast meie veebilehtede kaudu. Tavaliselt palutakse teil saata meile oma nimi ja aadress, e-posti aadress, telefoninumber ja muud andmed, et saaksime teie päringut töödelda ja sellele vastata. Me ei kasuta nende andmete salvestamiseks küpsiseid.

Küpsiste teave


Muuda küpsiste seadistust