Danske Bank kavatseb müüa Eesti eraklientide laenuportfelli LHV Pangale

Seoses pangandustegevuse lõpetamisega Eestis, sõlmis Danske Bank kokkuleppe AS-iga LHV Pank, mille kohaselt kavatseb LHV Pank omandada Danske Banki kohalike eraklientide laenuportfelli. Pooled on lepingu olulisemates tingimustes kokku leppinud ja plaanivad selle allkirjastada 5. juunil.

Tehingu osalised loodavad viia tehingu lõpule 2019. aasta sügisel, kui on määratud kindlaks tehingu lõplik maht ja hind. Tehingu lõpule viimise eeltingimus on Konkurentsiametilt loa saamine. Tehingu toimumine sõltub samuti edasistest läbirääkimistest.

Laenuportfelli maht on ligi 470 miljoni eurot, millest 97% moodustavad eluasemelaenud 10 800 kliendile.

„2019. aasta 19. veebruaril andsime teada, et lõpetame pangandustegevuse Balti riikides. Tänane kokkulepe on oluline samm selle eesmärgi suunas ja hea lahendus eraklientidele, keda tehing puudutab“ ütleb Danske Banki Balti panganduse ja Venemaa äriüksuse juht Frederik Bjørn.

Mõlemad pooled teevad kõik endast oleneva, et kindlustada teenuste sujuv üleviimine ja igakülgne klientide abistamine. Danske Banki Eesti filiaali klientide laenulepingute tingimused ei muutu laenude automaatse üleviimisega, kui just klient ise ei soovi oma lepingusse muudatusi teha.

Kui laenuportfelli müük ametlikult teoks saab, võetakse klientidega ühendust ja täpsustakse kõiki üleviimisega seotud asjaolusid ning selgitatakse kuidas see edaspidi mõjutab nende laenulepingute teenindamist. Enne seda pole klientidel vaja midagi ette võtta ja nende laenulepingud ning -maksed toimivad samamoodi nagu seni.

Korduma kippuvate küsimuste vastused leiate SIIT.