Kommertssõidukite liising

2019. aasta veebruaris otsustas Danske Bank lõpetada pangandustegevuse Eestis, Lätis, Leedus ja seoses sellega ei sõlmi pank uusi teenuselepinguid.

Kapitalirent

Kapitalirendi korral tasute liisinguperioodi jooksul kogu sõiduki hinna koos intressidega. Lepingu lõppedes saate sõiduki omanikuks.

Tingimused

Finantseeritav summa: min 10 000 €
Valuuta:
Intressimäär: muutuv või fikseeritud
Liisinguperiood: kuni 5 aastat
Omafinantseering: min 15% ostuhinnast
Sõiduki vanus rendiperioodi lõpus: maksimaalselt 8 aastat


Kasutusrent

Kasutusrendi korral saate sõidukit kokkulepitud aja jooksul kasutada ning liisinguperioodi lõpus tagastate sõiduki. Tagastamisel peab sõiduk olema heas korras ja tavapärases kulumises.

Tingimused

Finantseeritav summa: min 10 000 €
Valuuta:
Intressimäär: muutuv või fikseeritud
Liisinguperiood: kuni 5 aastat
Omafinantseering: min 15% ostuhinnast
Sõiduki vanus rendiperioodi lõpus: maksimaalselt 8 aastat


Kommertssõidukite liisingust lähemalt

 • Kindlustus

  Selleks, et Teie riskid oleksid võimalikult hästi maandatud, tuleb lisaks liisingulepingule sõlmida ka liiklus- ja kaskokindlustuse leping.

  Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mis hüvitab Teie poolt kolmandatele isikutele tekitatud kahjud.

  Kaskokindlustus hüvitab võimaliku õnnetuse korral need kahjud, mida kohustuslik liikluskindlustus ei kata: liiklusõnnetus, loodusõnnetus, tulekahju, vandalism, röövimine, vargus, ärandamine. Kaskokindlustuse juurde saab valida ka Autoabi teenuse, mis on abiks muude ootamatuste korral: rehvi purunemine, probleemid käivitamisel jne. Soovi korral saate lisaks valida mitmesuguseid lisakindlustuskatteid.

  Liisitud sõiduk peab olema kindlustatud panga poolt aktsepteeritud kindlustusseltsis, võttes arvesse kindlustusele esitatud nõudeid.

  Meie koostööpartner IIZI Kindlustusmaakler vahendab Teile järgmiste seltside kindlustuspakkumisi:

  • If P&C Insurance
  • BTA Kindlustus
  • Seesam Insurance
  • Salva Kindlustus
  • Gjensidige Kindlustus
  • ERGO Insurance SE
  • Inges Kindlustus (ainult liikluskindlustus)
  • AB „Lietuvos draudimas“ Eesti filiaal (PZU)
  • Compensa Vienna Insurance Group, UADB Eesti filiaal

  Kui sõlmite kindlustuse IIZI Kindlustusmaakleri vahendusel, pakume Teile ka järgmisi lisaväärtusi:

  • Nii kasko- kui ka liikluskindlustuse eest saate tasuda igakuiste maksetena koos liisingumaksega. Kindlustusmaksele ei lisandu käibemaksu.
  • IIZI Kindlustusmaakler tagab kindlustuspoliiside mugava pikendamise kogu liisinguperioodi jooksul.
  • Kahjujuhtumite korral saate abi IIZI Kindlustusmaakleri telefonil 16660.
 • Sõiduki kasutamise volitamine

  Lisaks kindlustuskaitsele on sõiduki kasutamisel vaja nõuetele vastavat volikirja, mis aitab vältida komplikatsioone nii liiklemisel, riigipiiride ületamisel kui ka võimalike liiklusõnnetuste menetlemisel. Volikirja tellimiseks täitke palun volikirjataotlus ning saatke see e-posti aadressil liising@danskebank.ee. Lisainfot saate telefonil 6 800 800 (E-R kl 8.30–17.30).

  Volikirja nõuded sõiduki kasutamisel

  • Eestis sõiduki kasutamisel volikirja vaja ei ole. Kui sõidukit kasutab isik, kes ei ole märgitud registreerimistunnistusele, peab tal liiklemisel kaasas olema sõiduki registreerimistunnistus.
  • Euroopa Liidus peab sõiduki kasutamisel alati kaasas olema registreerimistunnistus. Sõiduki kasutusvolikiri on soovitatav juhul, kui sõidukit juhtiv isik ei ole märgitud sõiduki registreerimistunnistusele. Volikirja võidakse küsida koos sõiduki dokumentidega Eesti Vabariigi ja Euroopa Liidu riikide piiripunktides, aga ka liiklusõnnetuste ja kindlustusjuhtumite korral.
  • Väljaspool Euroopa Liitu ja SRÜ riikides (Venemaa, Valgevene, Ukraina, Armeenia, Aserbaidžaan, Kasahstan, Kõrgõzstan, Moldova, Tadžikistan, Usbekistan, Gruusia) liiklemiseks on vaja notariaalse kinnitusega volikirja ka juhul, kui isik on märgitud vastutava kasutaja või kasutajana sõiduki registreerimistunnistusele. Samuti on vajalik sõiduki registreerimistunnistus ja Roheline Kaart. Sõiduki kaskokindlustusele peab olema vormistatud vastava piirkonna (külastatava riigi) lisakaitse.

  Volikirja väljastamise eelduseks on see, et sõiduki kindlustuskaitse kehtiks külastatavate riikide territooriumil.

  Lisakindlustuskaitse vajadus Euroopa Liidus ja teistes riikides liiklemisel sõltub sõiduki liiklus- ja kaskokindlustuse tingimustest. Välisriiki sõitmisel on alati soovitatav kaasa võtta Roheline Kaart.

  Lisakindlustuskaitse vormistamiseks pöörduge IIZI Kindlustusmaakleri poole telefonil 666 0300 või e-posti aadressil info@iizi.ee.

 • Koostööpartnerid

Vaata lisaks