Arvelduskrediit

Arvelduskrediit on mugav võimalus hoida tagavararaha käeulatuses, et sellega vajadusel katta ootamatuid suuremaid kulutusi. Kokkulepitud krediidilimiidi ulatuses saate maksta pangakaardiga, teha ülekandeid internetipangas või võtta raha sularahaautomaadist.

Kuidas saame kasulikud olla?

Helistage meile 6 800 800 või võtke ühendust oma Privaatpanganduse suhtehalduriga.

Arvelduskrediidist lähemalt

 • Krediidilimiit

  Lepingu sõlmimisel avame Teile krediidilimiidi, mille ulatuses saab arvelduskontoga miinusesse minna.

  • Minimaalne väljastatav limiit: 500 eurot
  • Maksimaalne väljastatav limiit sõltub maksevõimest, sissetulekutest ja tagatistest:
   - regulaarsete laekumiste tagatisel kuni taotleja kolme kuu netosissetulek
   - kinnisvara tagatisel kuni 70% tagatise väärtusest.

 • Intress ja tähtaeg
  Arvelduskrediidi leping sõlmitakse 1 aastaks. Intressi arvestatakse nende päevade eest, mil Te tegelikult limiiti kasutate.
 • Tagasimaksmine
  • Iga kuu kokkulepitud kuupäeval tasutakse intresse, mis on arvestatud krediidilimiidi kasutatud osalt.
  • Kogu kasutatud krediidilimiit tagastatakse hiljemalt lepingus kokkulepitud lõpptähtajal.

 • Arvelduskrediidi pikendamine

  Kui olete täitnud lepingulisi kohustusi korrektselt ja pangapoolsed tingimused on täidetud, pikeneb arvelduslaenuleping automaatselt ka järgnevaks aastaks.
  Kui Te lepingut pikendada ei soovi, andke sellest pangale teada.

 • Arvelduskohustus
  Krediidilepingute puhul, mille üldtingimused sisaldavad laenusaaja või kaastaotleja Danske Bankis arveldamise kohustust, ei loe pank arveldamise kohustuse mittetäitmist lepingu rikkumiseks. See tähendab, et maksepäeval peab lepinguga seotud arvelduskontol olema piisavalt rahalisi vahendeid laenulepingu kohustuste täitmiseks ning muud arveldused võib laenusaaja teostada ükskõik millises krediidiasutuses.

Arvelduskrediidi taotlemine

 • Taotlemiseks vajalikud dokumendid
  • Arvelduskrediidi taotlus
  • Isikut tõendav dokument
  • Kui Teie töötasu ei ole viimased 6 kuud laekunud Danske Banki, siis teise panga viimase 6 kuu pangakonto väljavõte, vajadusel töö-, teenistus- vms lepingud
 • Võimalikud lisakulud
  • Arvelduskonto haldustasu vastavalt kehtivale hinnakirjale
  • Tagasimaksete konverteerimisega seotud kulud

  Kinnisvaratagatise korral lisaks:

  • Notariaalsete lepingute vormistamisel notaritasu ja riigilõiv
  • Tagatisvara hindamisega seotud kulud. Vajalik hindamisakt tuleb tellida Danske Banki poolt aktsepteeritavalt kinnisvarahindajalt.
  • Tagatise kindlustusmaksed. Tagatise kindlustamine on laenu võtmisel kohustuslik vastavalt Danske Bankis kindlustusele kehtestatud nõuetele ja kindlustuskaitse peab kehtima kogu laenuperioodi vältel.
 • Krediidi kulukuse määra näited

  Laenu võtmisega ja laenu endaga kaasnevad alati kulud. Näiteks intress, lepingutasu, laenuga seotud kaardi kuuhooldustasu jne. Kõiki neid kulusid arvesse võttes on võimalik välja arvutada iga laenu krediidi kulukuse määr. Krediidi kulukuse määr lihtsalt selgitatuna on krediidist tulenevate kulude koormus ühes aastas.

  Alljärgnevalt on toodud Danske Banki poolt pakutavate laenude näitlikud krediidi kulukuse määrad.

  Kodulaen

  Krediidi kulukuse esialgne määr on 1,83% aastas järgmistel näidistingimustel:
  krediidisumma 50 000 €, intress 1.75% aastas (6 kuu euribor + 1,75%; arvestuse aluseks on võetud 10.03.2016 6 kuu euribor -0,139%, mis loetakse 0-ks (nulliks); fikseerimata intress), lepingutasu 250 €, lepingu tähtaeg 25 aastat, kogusumma 62 201,35 €, igakuine tagasimakse 206,52 €. Määr on arvestatud eeldusel, et krediidisumma võetakse kasutusele kohe täies mahus, põhiosa ja intress makstakse tagasi igakuiste annuiteetmaksetena. Tagatisvara peab kogu lepingu perioodil olema kindlustatud.

  Arvelduskrediit

  Krediidi kulukuse määr on 26,94% aastas järgmistel näidistingimustel:
  krediidilimiit 700€, intress 18%, lepingutasu 20€, arvelduskonto haldustasu 1,50€ kuus, tagastamise tähtaeg 1 aasta, kogusumma 865,75€. Määr on arvestatud eeldusel, et krediidilimiit võetakse kasutusele kohe täies mahus.

  MasterCard Platinum

  Krediidi kulukuse määr on 7,70% aastas järgmistel näidistingimustel:
  krediidilimiit 1000 €, kaardi aastatasu 50€, lepingutasu 10€, arvelduskonto haldustasu 1,50€ kuus, kogusumma 1081€. Määr on arvestatud eeldusel, et krediidilimiit võetakse kasutusele esimesel võimalusel maksimumsummas ning makstakse tagasi kasutuselevõtule järgneval kuul.

  Õppelaen

  Krediidi kulukuse esialgne määr on 5,45% järgmistel näidistingimustel:
  laenusumma on 1 920.00 €, intress 5%, lepingutasu 2,56 €, kogusumma 1975,89 €. Määr on arvestatud eeldusel, et laenusumma võetakse kasutusse viivitamata, täies mahus ning tagastatakse ühe aasta jooksul kaheteistkümne võrdse osamaksena võrdsete ajavahemike järel.

  Autoliising

  Krediidi kulukuse esialgne määr on 2,72% aastas järgmistel näidistingimustel:
  kapitalirent, vara hind 19 000€ koos käibemaksuga, esimene sissemakse 20%, vara jääkväärtus lepingu perioodi lõppedes 0%, lepingu periood 5 aastat, intress 2,0% (6 kuu euribor + 2,00% aastas; arvestuse aluseks on võetud 01.02.2017 6 kuu euribor -0,244%, mis loetakse 0-ks (nulliks); fikseerimata intress), lepingutasu 175€, arvelduskonto haldustasu 1,50€ kuus, kogusumma 16 260,49€, igakuine tagasimakse 266,42€. Vara peab kogu lepingu perioodil olema kindlustatud.


Oluline teave

Juhime tähelepanu, et iga laen on finantskohustus ning et laenulepingust tulenevate kohustuste täitmata jätmisel võivad olla tõsised tagajärjed (näiteks vara sundmüük). Hoiatuste ja kaasnevate riskidega saate lähemalt tutvuda siin.

Enne laenulepingu sõlmimist kaaluge hoolega oma võimalusi ja vajadusi. Tutvuge tähelepanelikult laenu tingimustega ning küsige vajadusel selgitusi oma suhtehaldurilt.

Vaata lisaks